تبلیغات
طاووس

طاووس
امام زمان ناظر است و میبیند. انتخابات شما را امام زمان دید، اعتکاف شما را امام زمان دید، ... او میبیند
نویسندگان
شهروندان کدام کشور تحت تدابیر شدید امنیتی کنترل می شوند؟پلیسی ترین دولت جهان، کدام دولت است؟حقوق بشر در کدامین کشور بیش از همه جا نقض می شود؟ پرچم دروغین آزادی خواهی و حقوق بشر را کدام دولت بر دوش دارد؟ برای رازگشایی از این سوالات با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...

گروه گزارش های ویژه مشرق، در سال 1964 مجله هارپر مقاله ای با عنوان »روش پارانوئیدی سیاست های آمریکایی» منتشر کرد. نویسنده مقاله تاریخدانی به نام ریچارد هوفستادر(Richard Hofstadter) بود که مقاله اش هم اکنون از شهرت بسیاری برخوردار است.

منبع:www.mashreghnews.ir

به دنبال ترور جان اف کندی و نامزد جمهوری خواه پست ریاست جمهوری باری گلدواتر، مقاله مذکور به صورت نشانه ای از نگرانی آزادی خواهانه در مورد سوالات بسیاری که در اذهان عمومی شکل گرفته بود؛ تعبیر شد. سوالاتی که اکثرا در مورد قدرت های پشت پرده دولت آمریکا بودند و بدون جواب ماندند.


ریچارد هوفستادر:

سیاست های دولت آمریکا علایم یک بیمار پارانوئیدی را نشان می دهد.

رویکرد پارانوئیدی و تئوری توطئه

»روش پارانوئیدی» روی هم رفته به شکل گیری »تئوری توطئه» کمک کرد. تئوری توطئه قدرتمندترین اصطلاح در لغت نامه سیاست آمریکایی بوده و چنان که هفستادر در مقاله اش نوشته »سیاست های آمریکایی اغلب میدانی برای ذهن های خشمگین بوده است. در سال های اخیر ما ذهن های خشمگین را بر سر کارها دیده ایم به خصوص در جناح تندروی راستگرا که هم اکنون در خلال فعالیت های گلدواتر نشان می دهند که قدرت نفوذ سیاسی تا چه حدی می تواند در اثر دشمنی و احساسات یک اقلیت کوچک از دست خارج شود. اما در پشت این ماجرا، من معتقدم که نوعی تفکر جدید وجود دارد که لزوما راستگرا نیست. من آن را روش پارانوئیدی می نامم فقط به این خاطر که هیچ واژه دیگری نمی تواند با تمامیت لازم حس اغراق های تند، بدگمانی و خیال بافی های توطئه انگارانه ای که در ذهن خود در مورد این تفکر دارم را نشان دهد«.

نوعا آمریکایی ها با این تصور خاطر خود را آسوده می کنند که در یک کشور دموکراتیک با یک دولت معقول، مسئول و توجه کننده به نیازهای ایشان زندگی می کنند. اما اگر دولتی که آمریکایی ها انتظار دارند از دارایی های شخصی آنها حفاظت کند، طبق قوانین به اجرای عدالت بپردازد و از مرزهای ملی و منافع کشور در خارج دفاع کند؛ رفتار پارانوئیدی داشته باشد همه چیز عوض خواهد شد. هوفستادر این پارانویا را در حامیان گلدواتر و جان بیرچر می دید که با شکاکی عمیق و توهم توطئه تکمیل می شد و دولت برخاسته از آن نمی توانست حمایتی و خدمت گذار باشد.


اذهان خشمگین سیاست های داخلی و خارجی آمریکا را تعیین می کنند.

نظام آمریکا، یک بیمار پارانوئیدی

در مراجع پزشکی یکی از شایع ترین نشانه های اختلال شخصیت پارانوئیدی به این صورت توصیف شده است که «شدیدا به افراد دیگر مشکوک است». این فرد پریشان، «اغلب احساس می کند که در خطر است و همیشه به دنبال شواهدی برای اثبات شک خود است. افراد دچار این اختلال وقتی می بینند که بدگمانی های آنها تناسبی با محیط اطراف آنها ندارد دچار مشکل و رنجش می شوند». از دیگر نشانه ها می توان به «نگرانی در مورد فعالیت های مخفی افراد دیگر، تصور سوء استفاده و استثمار شدن توسط دیگران، ناتوانی در همکاری با دیگران، کناره گیری و عداوت» اشاره کرد. با دقت کوتاهی در تاریخ رفتاری و کنش و واکنش های دهه های اخیر در نظام آمریکا، یک رفتار پارانوئیدی کلان را در این نظام به راحتی تشخیص خواهیم داد.

قانونگذاران آمریکا شکاکیت بی مورد فراوانی در مورد آن چه که «دیگران» بیگانه می خوانند نشان می دهند. این موضوع حاکی از آن است که رویکرد پارانوئیدی تا چه حدی در نظام آمریکا نفوذ کرده است. به خصوص در ده سال اخیر این نفوذ شدیدتر نیز شده است به طوری که یک سری علایم شدید در قوانین جدید، برنامه ها و دستورات اجرایی پس از یازده سپتامبر 2011 دیده می شود.

بدگمانی، عداوت و سرکوب به بهانه حمایت از مردم شاخصه های نظام بیمار آمریکا

پیش به سوی شیزوفرنیای پارانوئیدی

در حقیقت، افزایش شدید شکاکیت و تحقیر و اتهام زنی به دیگران در دهه گذشته و در کنار آن خشونت کوبنده و تعرض مجرمانه به بی گناهان در داخل و خارج، آشکار کننده وجود پتانسیل شیزوفرنیای پارانوئیدی در سیاست آمریکایی است. با به وجود آمدن چنین شرایطی )شیزوفرنیای پارانوئیدی(، فرد از توهمات شدید تعقیب شدن رنج می برد و خود را تحت شکنجه نیروهای خیالی حس می کند که برای ضربه زدن به او به دنبال او هستند.

شروع این مرحله پیشرفته بیماری ممکن است در اثر حملات تروریستی یازده سپتامبر کلید خورده باشد که متعاقب آن این سیاست بیمار بلافاصله تعدادی از هم پیمانان قبلی خود را متهم کرد که اصلی ترین آنها اسامه بن لادن و گروه او القاعده بود. علی رغم این که دولت بر اتهام و مجرم بودن القاعده پافشاری می کرد؛ تحقیقات کارشناسانه امور جنایی و بررسی های علمی قادر به اثبات دخالت بن لادن در این ماجرا نبودند. به علاوه، بیمار از رویدادهای نامعلوم و نامشخص برای توجیه بنیادی پارانویای پیشرفته خود استفاده می کند.

در زیر فهرستی از قوانین، برنامه ها و طرح هایی ذکر شده است که نشان می دهد شیوه پارانوئیدی دولت آمریکا به خصوص بعد از یازده سپتامبر به صورت شدیدی ادامه داشته و هم برای این بیمار و هم افراد پیرامون او و هر کسی که با او در ارتباط بوده (در اینجا هم پیمانان) خطرات جدی و هزینه های فراوانی را موجب شده است.


نظام آمریکا دچار توهم توطئه است.

قانون دشمنان خارجی 1798

به رئیس جمهور این اختیار را می دهد خارجیان را در صورتی که آمریکا با کشور آنها در شرایط جنگی باشد توقیف و اخراج کند. بدون هیچ کم و کاست هم اکنون نیز این قانون اجرا می شود.

قانون اغتشاش 1798

انتشار »نوشته های کذب، رسواگر و بدخواهانه« علیه دولت یا دولت مردان خاص جرم محسوب می شود که در 1801 منقضی شد.

قانون جاسوسی 1917

مداخله منفی در پیشرفت جنگ یا سربازگیری و یا تلاش برای کمک به کشوری که در جنگ با آمریکاست جرم محسوب می شود.

قانون اغتشاش 1918

برای گسترده کردن قانون جاسوسی 1917 به جهت دربرگرفتن بازه وسیعی از جرایم، به خصوص اظهار نظر یا سخنرانی که دید منفی بر علیه دولت یا اقدامات جنگی یا خرید اوراق قرضه دولتی ایجاد کند؛ قانون 1918 تصویب شد.


به بهانه ایجاد امنیت، آمریکا برای مردم این کشور به یک پادگان امنیتی تبدیل شده است.

اجرائیه 9066، مروبوط به سال 1942

توقیف مجاز ده ها هزار شهروند آمریکایی از اعقاب ژاپنی ها و خارجیان ژاپنی در آمریکا با این دستور اجرایی انجام شد. انتقال این شهروندان به مراکز نگه داری دسته جمعی که زیر نظر ارتش در کالیفرنیا، آریزونا، واشینگتن و اورگون بود طبق این دستور مجاز اعلام شد. در طول جنگ در کنار این دستور، دستورات دیگری هم در راستای ایجاد محدودیت برای سایر اقلیت ها که از اعقاب آلمانی ها و ایتالیایی ها بودند صادر شد.

عملیات بوستان REX 84

یک طرح عمومی از طرف ارتش بود که در پاسخ به اغتشاشات محلی غیرنظامی در آمریکا با تعلیق قانون اساسی و اعلام حکومت نظامی اجرا شد. این طرح برای مقابله با اغتشاشات شهری 1960 تدوین شد و هم اکنون باید در حیطه وظایف نیروهای شمالی باشد.

اجرائیه 12148/ 1979

مبنی بر ایجاد آژانس مدیریت فوریت های فدرال (FEMA) که واسطه ای با وزارت دفاع در جهت تامین بودجه و طراحی دفاع غیرنظامی بود. بیشتر بودجه این آژانس برای ساختن امکانات زیرزمینی مخفی به کار رفت تا از استمرار قدرت دولتی در شرایط اورژانسی داخلی یا خارجی اطمینان حاصل شود.

اجرائیه 12656/ 1988

شورای امنیت ملی را به عنوان مرجع تصمیم گیری برای مشخص کردن اعمال قدرت فوری تعیین کرد. به دولت این اجازه را داد تا جاسوسی داخلی و نظارت بر شهروندان آمریکایی را افزایش دهد و آزادی جابجایی در داخل آمریکا را محدود کند. به دولت این اجازه را داد که بتواند گروه هایی از شهروندان را از دیگران جدا کند.


دولت پلیسی تحمل هیچگونه پرسشی را ندارد.

قانون ضدتروریستی عام 1995

به دولت آمریکا این اجازه را داد که با استفاده از شواهد به دست آمده از منابع سری بتواند به اخراج خارجیانی که مشکوک به همکاری در عملیات های تروریستی هستند اقدام کند. اخراجی حق رویارو شدن با اتهام زنندگان را ندارد. بر این اساس فرد ممکن است محکوم به همکاری با سازمانی شود که در خیال رئیس جمهوری آمریکا اقدامات تروریستی دارد و باید مسئولیت های این همکاری را که شاید به هیچ وجه هم تروریستی نباشد؛ بپذیرد.

قانون نیروهای اورژانسی بهداشتی در ایالت های نمونه 2001

درخواست می کند که به مدیران بهداشت و سلامت عمومی ایالت نیروهای پلیس جدیدی داده شود تا در کنترل بیماری های فراگیر و عفونی طی فوریت های بهداشتی عمومی اقدام کنند. این قانون »بیماری واگیردار» را به صورت »یک بیماری که عامل آن یک موجود زنده است» تعریف می کند. طبق این قانون افرادی که مشکوک به حامل بودن برای یک بیماری واگیردار هستند باید معاینه شده واکسینه شوند و اقدامات درمانی یا قرنطینه برای آنها انجام شود.

قانون میهن پرستی آمریکا 2001

در پاسخ به حملات یازده سپتامبر تصویب شد. به نیروهای فراوان جاسوسی آمریکا این اختیار را می دهد که به آرشیوهای شخصی افراد دسترسی داشته باشند و دادوستدهای مالی ایشان را زیر نظر بگیرند و اطلاعات دانشجویی، پزشکی و دیگر داده های آنها را بررسی کنند. جستجوهای مخفیانه می تواند شامل پی گیری ایمیل ها، ظبط مکالمات، بررسی فعالیت های اینترنتی و تماس های تلفنی و ... باشد.


مردم آمریکا به این قانون معترضند.

جرایم »تروریسم داخلی «به گونه ای در این قانون تعریف شده که فعالیت های ضد جنگ، تظاهرات سراسری خواستاران عدالت و تظاهرات حامیان حقوق حیوانات و محیط زیست را نیز شامل شود. نافرمانی مدنی و اختلاف عقیده از هر نوعی ممکن است در حیطه این قانون قرار بگیرد که به اندازه کافی مبهم است که بتوان تقریبا به هر چیزی با صلاحدید دولت برچسب تروریستی زد. دولت آمریکا ممکن است تمامی دارایی هر فرد، شخص حقوقی یا سازمان در داخل یا خارج را به اتهام دخالت، طراحی، حمایت، اختفاء یا ارتکاب هر گونه کاری که از نظر خودش عملی تروریستی علیه آمریکا در داخل یا خارج محسوب می شود؛ توقیف کند.

تاسیس وزارت امنیت کشور 2001

بعد از حملات یازده سپتامبر انجام شد که وظیفه دارد از آیالات متحده آمریکا و قلمرو آن در برابر حملات تروریستی، حوادث برنامه ریزی شده عمدی و بلایای طبیعی حفاظت کند. در سال 2011 نزدیک به 99 میلیارد دلار بودجه دریافت کرد و حدود 200 هزار نفر در آن کار می کنند.

تاسیس سازمان امنیت حمل و نقل 2011

در پی یازده سپتامبر شکل گرفت و وظیفه سیاست گذاری های حمایتی برای سیستم حمل و نقل به ویژه حمل و نقل هوایی را به عهده دارد. جلوگیری از هواپیما ربایی و ایجاد امنیت در بزرگ راه ها، راه آهن، اتوبوس رانی، سیستم حمل و نقل عمومی، خطوط لوله ها و بنادر به عهده این مرجع است که حمل بارها و تحت نظرگیری رفت و آمد در 450 فرودگاه آمریکا را مدیرریت می کند.

تاسیس مراکز ائتلافی محلی و ایالتی 2004

مراکز همکاری دو یا چند دولت فدرال، ایالت، منطقه یا آژانس های دولتی قبیله ای هستند که در جهت تشخیص، جلوگیری، بررسی، توقیف و پاسخ به فعالیت های تروریستی فعالیت می کنند. در این مراکز اطلاعات به دست آمده روی هم جمع شده و منشا طراحی عملیات های دفاعی قرار می گیرند. هم اکنون 58 مورد از این مراکز در سراسر آمریکا فعالیت می کنند.


جاسوسی از امور زندگی و خصوصی مردم، قانونی تلقی می شود.

قانون تنفیذ دفاعی جان وارنر 2007

به رئیس جمهور آمریکا این اجازه را می دهد که "شرایط اضطراری" اعلام کند و در پی آن توسط نیروهای نظامی در سرتاسر آمریکا کنترل گارد ملی ایالتی را بدون نیاز به اجازه دولتی یا مراجع محلی به عهده گرفته و اغتشاشات عمومی را سرکوب کند.

قانون تنفیذ دفاع ملی 2011

نتایج تحقیقات مربوط به تروریسم و بازجویی ها را در اختیار ارتش قرار می دهد. اجازه می دهد مراحل قانونی رسیدگی به جرایم نادیده گرفته شود، هر کسی، از جمله شهروندان آمریکایی بر اساس ادعای دولت آمریکا مبنی بر تروریست بودن فرد، بدون محدودیت زندانی شود.

طرح به کار گیری استراتژیک 2011

هماهنگی دولت فدرال ایالت ها با مراجع محلی و منطقه ای است که طی آن سه محور مرکزی فعالیت مد نظر است

1) افزایش تعهدات نسبت به حفاظت از جوامع محلی که ممکن است هدف اعمال خشونت آمیز افراطیان قرار گیرند

  (2 سازماندهی کارشناسان اعمال قوانین برای جلوگیری از افراطی گری و

3) مبارزه با جاروجنجال رسانه ای افراطیان در کنار تبلیغ ارزش های آمریکایی


هرگونه حرکتی در آمریکا می تواند به نام برخورد با تروریسم به بدترین شکل سرکوب شود.

برنامه جامع مقابله با تروریسم 2011

تعدادی از کارگران در 25 ناحیه صنعتی عهده دار جمع آوری و جاسوسی اطلاعات در مورد همکاران خود در بخش های مختلف و گزارش آن به مراجع فدرال شده اند. تعدادی از پرسنل هتل ها و متل ها برای جاسوسی استخدام شده اند. و کارکنانی در مراکزی مانند کافی نت ها، سالن های آرایش، بنگاه های اجاره اتومبیل و... به مخابره اطلاعات شهروندان به نهادهای امنیتی می پردازند.

تجهیزات جاسوسی از خانه

برای نهادهای امنیتی آمریکا هر وسیله ای که به نوعی با اینترنت در ارتباط باشد می تواند به عنوان خزانه اطلاعاتی افراد از نظر آنان مشکوک در نظر گرفته شود. بر این اساس ابزارهای مختلفی برای جاسوسی از خانه های شهروندان استفاده می شود که در ماه مارس 2012 شرکت Q-Tel همکاری خود در این زمینه با سیا را اعلام کرد.


هزاران دوربین و تجهیزات جاسوسی مردم را زیر نظر دارند.

اجرائیه منابع غذایی 2012

که بر اساس تغییرات جدید به وجود آمده در آن رئیس جمهوری می تواند تمامی منابع انرژی شهروندان را به هر اندازه ای که صلاح بداند محدود کند و یا دوباره قانون خدمت نظامی یا غیر نظامی اجباری را اجرایی کند.


 وطن پرستی از نظر نظام آمریکا به معنای ترک هرگونه به چالش کشیدن سیاست های آن است.

خرید مهمات به مقداری که برای محو تمامی مردم آمریکا کافی است 2012

وزارت دفاع 500 میلیون فقره مهمات سنگین از منابع تولید کننده خریداری شده که تحویل آنها 5 سال طول خواهد کشید!

لیست ترور اوباما 2012

"لیست کشتار" تهیه شده توسط اوباما و حدود صد نفر از دیگر دولت مردان ضد تروریسم آمریکا افراد عضو القاعده را در پاکستان و یمن شامل می شود. البته شهروندان آمریکایی مستثنی نبوده و این لیست به دقت در حال تکمیل شدن است.


 لیست ترور اوباما به دقت روزآمد می شود!

با این توصیفات آیا مردم آمریکا و ملت های دیگر با یک دولت بیمار شدیدالحال پارانوئیدی طرف نیستند؟!


 

منبع:www.mashreghnews.ir

منابع و مآخذ:

http://www.hermes-press.com/police_state.htm

http://www.gproxy.nl/browse.php?u=noCw39zcdSuXvj9LQ1TJZd%2B0sGawwgjGUAFZWqAV1vs%3D&b=29

http://www.salon.com/2012/03/05/the_cost_of_americas_police_state/

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/cifamerica/2012/apr/18/tsa-mission-creep-us-police-state

http://lewrockwell.com/whitehead/whitehead40.1.html

http://www.counterpunch.org/2012/04/09/kurt-vonnegut-and-the-american-police-state/

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31220

http://www.thirdworldtraveler.com/Wise_David/American_Police_State.html

http://www.amazon.com/The-American-Police-State-Government/dp/0394724984

http://www.prisonplanet.com/articles/november2005/291105frogcooked.htm

طبقه بندی: گزارش ویژه مشرق، 
[ سه شنبه 24 مرداد 1391 ] [ 09:33 ب.ظ ] [ Sajjad Karimi ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


المهدىُّ طاووسُ أهلِ الجَنَّه

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب